В колледже прошёл круглый стол «Моя профессия -эколог».

2023 жылғы 22 ақпанда экологиялық ПЦК апталығы аясында 1514000 «Экология және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану» мамандығы бойынша 3-4 курс студенттері арасында «Менің мамандығым-эколог» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді. «Химиялық талдау зертханасының технигі» құзыреттілігі бойынша WorldSkills кәсіби конкурсын және осы мамандық бойынша демонстрациялық емтихан өткізу және қатысу тәжірибесінен бойынша қарастырылды. Чемпионат пен демоемтиханға қатысушылар өткен оқу жылындағы дайындық және қатысу тәжірибелерімен бөлісті. Экоеріктілер мен экоүйірмелер «Экологиялық мәдениет табиғатты құтқара ма»пікірталас тақырыбын талқылады. Дөңгелек үстелге қатысушылар SLAM техникасы бойынша практикалық жағдаятты шешті. Дөңгелек үстел соңында қаулы қабылданды: — WorldSkills өңірлік чемпионаттарына қатысуды жалғастыру; — аралық қорытынды аттестаттау ретінде демо емтихандарға қатысу; — дөңгелек үстелдер шеңберіндегі ең өзекті экологиялық проблемаларды талқылау; — халықтың экологиялық мәдениеті мәселелеріне көбірек көңіл бөлу.

22 февраля 2023года в рамках недели Экологической ПЦК был проведен круглый стол среди студентов 3-4 курса по специальности 1514000 «Экология и рациональное использование природных ресурсов» на тему «Моя профессия -эколог». Были рассмотрены вопросы из опыта проведения и участия профессионального конкурса WorldSkills по компетенции «Техник лаборатории химического анализа» и демонстрационного экзамена по данной специальности. Участники чемпионата и демоэкзамена поделились своим опытом подготовки и участия за прошлый учебный год. Эковолонтеры и экокружковцы обсуждали дебатную тему «Спасет ли экологическая культура природу». Участники круглого стола решали практическую задачу по технике SLAM. В заключение круглого стола была принята резолюция: — продолжить участие в региональных чемпионатах ВС — участие в демоэкзаменах как промежуточная итоговая аттестация — обсуждение наиболее острых экологических проблем в рамках круглых столов, — уделять больше внимания вопросам экологической культуры населения, без которой многие проблемы так и останутся нерешенными.